adsense

Czym jest przychód pasywny i dlaczego warto go budować?

Czym jest dochód pasywny? Czy taki w ogóle istnieje? Jak go zbudować?
Pewnie nie raz słyszałeś o osobach, które nic nie muszą już robić, a i tak zarabiają sporo pieniędzy. W internecie dużo jest artykułów o ludziach, którzy wylegują się na plaży i sączą drinki, a pieniądze same im wpływają na konto. Taki styl życia można właśnie osiągnąć dzięki dochodom pasywnym. Jest to po prostu stały przypływ środków dzięki raz wykonanej pracy, która już nie musi być powtarzana. Regularnie otrzymujemy pieniądze niezależnie od tego czy nadal wykonujemy pewne czynności, czy też nie. Dochód pasywny nie bierze się z powietrza. Najpierw trzeba posiadać tak zwane aktywa, czyli coś, co będzie wkładało pieniądze do naszej kieszeni, zamiast je z niej wyciągać. Mogą być to różne rzeczy, począwszy od lokaty bankowej, przez wynajem nieruchomości po posiadanie własnej firmy, która jest tak zorganizowana, że nie musimy w niej ciągle pracować.
Czy dochód pasywny w ogóle istnieje? Tutaj zdania są podzielone. Tak naprawdę ciężko jest znaleźć źródło dochodu, które w ogóle nie wymaga zaangażowania od czasu do czasu. Jeżeli jednak praca zajmuje nam kilka godzin w miesiącu, a zyski są na poziomie pensji, to i tak jest to dużo lepsze niż praca na etacie. Tak naprawdę, aby uzyskać dochód pasywny, to najpierw trzeba sporo poświęcić. Będzie to albo Twój czas, albo pieniądze.
Dlaczego warto budować dochody pasywne? Mówiąc krótko – dla osiągnięcia wolności finansowej. Wolność finansowa nie koniecznie polega na tym, że jesteśmy bardzo bogaci. Jest to sytuacja, w której prawie nic nie musimy robić a nasze dochody pasywne przewyższają koszty życia. Dzięki wolności finansowej możesz mieć czas na budowanie kolejnych źródeł zarobków pasywnych, przez co będziesz stawał się bogatszy. Wolność finansowa, to wolność umysłu – możesz robić to co chcesz i lubisz, a nie to, co musisz. Większa ilość czasu dla rodziny, to kolejny argument za budowaniem niezależności.
Dobra wiadomość jest taka, że każdy może generować dochód pasywny. Niestety niewiele osób jest świadomych, że takie coś istnieje i mało kto się decyduje na jego budowanie. Okazuje się, że nikt nie uczy tego w szkołach. Nasze szkolnictwo jest nastawione na produkcję wykwalifikowanych pracowników etatowych, którzy pracują od 8 do 16 i z niecierpliwością czekają na weekend. Kolejnym powodem tego, że niewiele osób osiąga dochody pasywne jest brak wytrwałości. Jest takie powiedzenie, które mocno popieram: „Jeśli chcesz dostawać pieniądze bez pracy, musisz najpierw nauczyć się pracować bez pieniędzy”. Jest to prawda, ponieważ zanim będziemy osiągać przychód pasywny, to musimy włożyć sporo pracy. Wiele osób poddaje się, gdy nie widzi konkretnych efektów swoich działań.  Tylko nieliczni są w stanie wytrwać w pracy bez wynagrodzenia.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Pomysł na dochód pasywny - dropshipping

Pomysł na dochód pasywny - MLM