adsense

Pomysł na dochód pasywny - dropshipping

Jest to według mnie jeden z najlepszych i  najprostszych sposobów osiągania dochodu  pasywnego. Dropshipping jest to model  prowadzenia sklepu internetowego, w którym nie musimy magazynować ani wysyłać produktów do klientów, ponieważ procesy te zostają przeniesione na dostawcę. Nasza rola sprowadza się zatem tylko do pozyskania klienta. Nasz sklep przyjmuje zamówienie i przesyła informację do dostawcy, który realizuje wysyłkę do klienta. Jest to bardzo wygodne, ponieważ możemy skupić się maksymalnie na promowaniu sklepu i generowaniu sprzedaży. Nasz zysk to różnica między ceną w naszym sklepie a ceną dostawcy.
Istnieje wiele platform, w których można wykupić  programowanie sklepu internetowego od razu z synchronizowanymi systemami sklepu i urtowni/producenta (np. redcart.pl).
Innym przykładem jeszcze prostszej formy dropshippingu jest prowadzenie sklepu internetowego z koszulkami z nadrukami na takiej platformie jak np. cupsell.pl. Zakładamy swój sklep internetowy na tej platformie i projektujemy nadruki na koszulki do naszego sklepu, ustalamy wysokość marży jaką chcemy mieć na koszulce i dodajemy ją do asortymentu. Cała reszta spoczywa na dostawcy. My zajmujemy się jedynie projektowaniem nadruków oraz promowaniem sklepu.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Czym jest przychód pasywny i dlaczego warto go budować?

Pomysł na dochód pasywny - MLM