adsense

Pomysł na dochód pasywny - wynajem mieszkania


Coraz popularniejsze, także w Polsce, staje się  kupowanie mieszkań na wynajem, żeby w ten sposób uzyskać niezależność finansową. Wbrew pozorom inwestowanie w nieruchomości to nie tylko biznes dla osób, które posiadają spore oszczędności. 20 tys. to kwota, która wystarczy, aby kupić mieszkanie o wartości 200 tys. zł, ale niewiele osób decyduje się na to mając tej wielkości oszczędności, ponieważ nie są świadomi, że z pomocą przychodzi dźwignia kredytowa.
Istotą działania dźwigni kredytowej jest potraktowanie posiadanych 20 tys. zł jako wkładu własnego. Przy obecnych regulacjach prawnych w Polsce wkład własny musi wynosić minimum 10% wartości mieszkania. Dzięki kredytowi stajemy się właścicielem mieszkania o wartości 200 tys. zł, które następnie wynajmujemy innym osobom. Nasz zysk to różnica pomiędzy czynszem, który otrzymujemy a ratą kredytową. Osiągamy dzięki temu stały miesięczny dochód pasywny.
Schemat będzie dobrze działał, jeżeli zostanie spełnione kilka warunków. Przede wszystkim musimy posiadać zdolność kredytową, na którą znaczący wpływ ma regularność i wysokość naszych zarobków. Odpowiedni wybór mieszkania jest również istotny. Nie musi być to nieruchomość nowa, ale powinna być położona w miejscu, w którym jest popyt na mieszkania na wynajem. Najlepiej, żeby było to duże miasto z wyższymi uczelniami, a lokalizacja miała dobre połączenie z centrum.
Trzeba porzucić myślenie, że bycie rentierem wymaga dużego majątku. W niektórych miastach kawalerkę można kupić już za 100 tys. zł, a więc wymagany wkład własny to tylko 10 tys. zł. Kwota niewielka, a dzięki niej możemy nie tylko stać się właścicielem nieruchomości, ale również osiągnąć stały dochód pasywny

Komentarze

  1. Kilka propozycji z bloga pieniądzjeskobieta.pl Pozdrawiam
    http://www.pieniadzjestkobieta.pl/2017/02/10-sposobow-na-pasywny-zarobek.html

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Pomysł na dochód pasywny - dropshipping

Czym jest przychód pasywny i dlaczego warto go budować?

Pomysł na dochód pasywny - MLM