adsense

Pomysł na dochód pasywny - książka

Każdy może napisać książkę. Może być to powieść lub poradnik, cokolwiek. Być może już prowadzisz swojego bloga na jakiś temat. Zbierz wiedzę, którą się na nim dzielisz i wydaj książkę.
Po napisaniu książki masz do wyboru trzy drogi, aby na niej zarabiać. Pierwsza to tradycyjny model wydawniczy. Jest to sytuacja, gdy wysyłasz wydawcy swoją książkę, a on ją publikuje i promuje na własny koszt. W zamian możesz liczyć na udział w zyskach ze sprzedaży. Autor publikujący w sposób tradycyjny zarabia orientacyjnie 5-15% ceny okładkowej, czyli około 4 zł brutto (10% z 40 zł).
Innym sposobem wydania książki to tak zwany self-publishing, który polega na samodzielnym zorganizowaniu redakcji, korekty, druku i dystrybucji. Ile można na tym zarobić? Tutaj kalkulacje nie są już takie proste. Wcielasz się w rolę wydawcy. Musisz pokryć z własnej kieszeni różne koszty. Koszt korekty,
redakcji i druku 1000 książek wyniesie około 7 tys. zł. Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszty magazynowania oraz transportu do hurtowni lub księgarni. Powiedzmy, że nasza książka trafia na półki. Jeśli cena okładkowa książki to 40 zł brutto, po odliczeniu podatku VAT i rabatu hurtownika zostaje nam około 15 zł.
Trzecia opcja wydawnicza to vanity press. Wydawanie ze współfinansowaniem. Na czym to polega? Jeżeli masz książkę, którą chcesz opublikować własnym sumptem, ale brakuje Ci smykałki marketingowej i obycia w rynku, możesz udać się do wydawcy o pomoc. Pokrywasz część inwestycji i dzielisz się przyszłymi zyskami. W zamian możesz liczyć na wykorzystanie potencjału wydawnictwa w promocji i dystrybucji.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Pomysł na dochód pasywny - dropshipping

Czym jest przychód pasywny i dlaczego warto go budować?

Pomysł na dochód pasywny - MLM